Acerca de
Zasady użytkowania
Na podstawie badań testów oraz codziennego użytkowania stwierdzamy iż nasze baterie mają bardziej wytrzymalszą powłokę niż tradycyjne baterie. Codzienne użytkowanie drewnianych baterii nie różni się od tradycyjnych. Należy unikać środków czystości zawierających materiały ścierne jak i mocno żrących typu: Domestos ,ACE lub środków służących do usuwania kamienia. Długotrwały kontakt tych że środków może doprowadzić do odbarwień powierzchni drewnianej jak i chromowanej. Przy krótkim i chwilowym kontakcie oraz szybkim spłukaniu wodą nie dochodzi do uszkodzeń.
Armatura - informacje techniczne Dane techniczne:
Min. ciśnienie robocze:
0,05 Mpa (0,5 bar) Max.
ciśnienie robocze: 1Mpa (10bar)
Zalecane ciśnienie robocze: 0,3 – 0,5 Mpa (3-5 bar)
Maksymalna temperatura: 90oC Zasady dotyczące użytkowania Do czyszczenia armatury nie wolno używać szorstkich gąbek lub preparatów przeznaczonych do szorowania (zawierających materiały ścierne), gdyż może to spowodować zmatowienie lub porysowanie powierzchni armatury.
Nie wolno także stosować środków do czyszczenia zawierających rozpuszczalniki lub kwasy mineralne, środków do usuwania osadów wapniowo-magnezowych, octu spożywczego płynów zawierających kwas octowy oraz preparatów przeznaczonych jedynie do ceramiki sanitarnej.
Tego typu środki chemiczne powodują zmatowienie lub ściemnienie powłoki chromowej, a przy dłuższym kontakcie bez dokładnego spłukania doprowadzić mogą do miejscowego lub całkowitego wytrawienia powłoki. Ponieważ receptury środków dostępnych w handlu podlegają częstym zamianom, nie możemy zagwarantować, że zapewniają one właściwą pielęgnację powierzchni armatury. W razie wątpliwości należy taki środek najpierw wypróbować na niewidocznym miejscu armatury.
Najlepszym sposobem codziennej pielęgnacji jest czyszczenie powierzchni przy użyciu wilgotnej ściereczki i mydła. Powierzchnię należy następnie spłukać wodą i wytrzeć do sucha – zapobiega to gromadzeniu się osadów wapniowych. Zalecane jest stosowanie filtra ogólnego dla całej instalacji wodnej.
Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie: a. zaworów z filtrem w przyłączeniu przed baterią stojącą b. uszczelek ¾” z filtrem w przyłączeniu baterii ściennych