top of page

Acerca de

Instrukcja montażu 

UWAGA: Najbezpieczniej zlecić montaż baterii wykwalifikowanemu serwisantowi armatury sanitarnej.

 

Baterie jednouchwytowe ścienne:

1.Uszczelnić oczyszczone gwinty za pomocą taśmy uszczelniającej.

2.Rozstaw otworów wylotowych ze ściany i wlotowych w baterii musi być jednakowy i wynosić 150mm, ewentualnie wstępne różnice w rozstawach należy korygować krzywkami – po stronie instalacji. Osie wylotów instalacji – krzywek muszą być do siebie równoległe.

3.Wkręcić ręcznie rozety na mimośrody, włożyć uszczelki w nakrętki.

4.Montażu baterii należy dokonywać poprzez przykręcenie nakrętek przyłączeniowych (z wcześniej założonymi uszczelkami) do krzywek kluczem płaskim do niewielkiego oporu – tak, by nie spowodować uszkodzeń powłoki chromowej zniszczenia ruchomych nakrętek (nie przestrzeganie ww. instrukcji grozi wystąpieniem nieszczelności połączenia i przeciekami na połączeniu baterii z instalacją jak również uszkodzeniem wyrobu).

Baterie jednouchwytowe stojące:

Baterię stojącą montuje się w odpowiednim otworze w zlewozmywaku lub umywalce, stosując dołączony do baterii zestaw uszczelek, podkładek i śrub mocujących. Przed włożeniem baterii do otworu w zlewozmywaku lub umywalce należy:

1. Wkręcić śrubę mocującą do baterii.

2.Włożyć baterię do otworu zlewozmywaka lub umywalki stosując załączone w komplecie montażowym podkładki i uszczelki, które zabezpieczają zlewozmywak lub umywalkę przed uszkodzeniem, a otwór pod baterię uszczelnią przed przeciekiem wody.

3.Umiejscowioną na otworze baterię dokręcić od spodu nakrętką, zbyt mocne dokręcenie nakrętki może spowodować uszkodzenie zlewozmywaka lub umywalki.

4.Zamocowaną baterię podłączamy do instalacji przykręcając wolne końce wężyków doprowadzających wodę do odpowiednio przygotowanych wyjść z instalacji wodociągowej. 5.Zaleca się stosowanie zaworów odcinających z filtrami siatkowymi

Instrukcja
bottom of page